Na co zwracać uwagę wybierając wiertła do metalu

Wybierając idealne wiertła do metalu warto w pierwszej kolejności zwracać szczególną uwagę na rodzaj uchwytu. Jak łatwo się domyśleć uchwyt wiertła musi idealnie pasować do elektronarzędzi w których będą zamontowane. W dzisiejszych czasach zdecydowanie najczęściej spotykanymi w wiertarkach są uchwyty szybkomocujące, do których doskonale pasują wiertła walcowe. \

Można spotkać także bardzo wiele urządzeń w których stosuje się uchwyty DS-Max i SDS-Plus. Przed zakupem warto dokładnie zastanowić się, czy wiertło będzie pasowało do danego urządzenia, ponieważ uchwyty różnią się między sobą bardzo znacząco i można je wykorzystać wyłącznie w konkretnych elektronarzędziach.

Rozmiar wierteł

Bardzo ważną kwestią jest także sam rozmiar wierteł. Średnia oscyluje najczęściej w granicach od 3mm do 32mm, ale należy pamiętać również i o tym, że na rynku można znaleźć także grubsze wiertła do metalu. Ogromną rolę odgrywa także długość samych wierteł, która w dużej mierze decyduje o tym, jak głęboki otwór można wykonać.

Kształt wierteł

Wiertła do metalu najłatwiej rozpoznać po ich kształcie. Główną cechą charakterystyczną profesjonalnych wierteł do metalu jest oczywiście zeszlifowana krawędź skrawająca i specjalny rowek wiórowy. Pamiętać należy także i o tym, że część robocza powinna być bardzo solidna, tak aby umożliwiała wykonanie pracy z bardzo twardymi materiałami. Warto inwestować w pierwszej kolejności w wiertła, które wykonane są z wysokiej jakości materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *