Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szlifierki?

Szlifierki kątowe to niezwykle przydatne narzędzia, których zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do użytku profesjonalnego. Takie narzędzie powinno znaleźć się także w domowej szafce z narzędziami, a biorąc pod uwagę jego uniwersalny charakter, bardzo szybko okaże się niezastąpione. Czym kierować się podczas zakupu szlifierki? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Podstawowy podział popularnych kątówek przewiduje dwa rodzaje narzędzi. Ze stałą i ze zmienną prędkością obrotową silnika. Już na wstępie warto zaznaczyć, że dużo rozsądniejszym wyborem jest opcja numer 2. Dlaczego? Ponieważ taka szlifierka jest znacznie bardziej uniwersalna, czyli może współpracować z najróżniejszymi materiałami. Nie jest to jednak jedyny czynnik decyzyjny, który powinien być brany pod uwagę.

Wybieramy odpowiednią kątówkę

Szlifierki kątowe powinny być wyposażone w specjalną osłonę, w praktyce okazuje się jednak, że bywa z tym różnie. Osłona ma przede wszystkim chronić podczas pracy ale równie istotną funkcja, którą spełnia ten element, jest wyłapywanie iskier.

Szlifierki kątowe: http://phuabc.com.pl/szlifierki-katowe

Kolejna rzecz to system blokujący wrzeciono. Różni producenci stosują różne rozwiązania, warto zatem porównać je ze sobą i wybrać najwygodniejsze.

Nie można zbagatelizować też kwestii dodatkowych akcesoriów (tarcze, szczotki, polerki gąbkowe). Im bogatszy będzie zestaw startowy, tym mniejsze wydatki czekają nas w najbliższej przyszłości, warto o tym pamiętać.