Parametry wiertarki udarowej

Na rynku jest sporo wiertarek z opcją udaru, które różnią się znacznie od siebie pod względem: wyglądu, ciężaru czy mocy. Jakie są istotne parametry takiego urządzenia?

Moc

W zależności od dostępnej mocy wiertarki udarowej ( link ) można wiercić różne wielkości otworów. Do otworów o mniejszej średnicy wystarczy wiertarka z mocą od około 400 do 650 W, a dla większych średnic będzie potrzebne urządzenie posiadające minimum 800 W. Wiertarki udarowe do mieszania farb i zapraw powinny posiadać także moc powyżej 800 W, aby nadawały się do tego rodzaju pracy.

Maksymalna średnica wiercenia

Od tego parametru zależy to, jak duże otwory można wiercić w danym materiale. Lepiej używać wiertarki, która ma większą maksymalną średnicę wiercenia niż ta, która jest potrzebna do wywiercenia danego otworu.

Wykonanie

Wygoda pracy zależy w głównej mierze od ciężaru narzędzia. Praca z ciężką wiertarką może być męcząca i mało wydajna. Rodzaj uchwytu do wymiany sprzętu jest również istotny. Łatwiejszy i szybszy jest montaż wiertła przy pomocy uchwytu bezkluczykowego i na dodatek nie ma kluczyka, który może się gdzieś zawieruszyć, co naraża na dodatkowe koszty związane z kupnem nowego. Atutem uchwytu kluczykowego jest to, że jest mocniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *